Temporada 2009

RANKING COPA CABILDO 2009 (TENERIFE)
1ra Categoria
Pos
Jugador
Club
Camp1
Camp2
Camp3
Camp4
Camp5
Camp6
Total
1

Carlos Bercedo

CTT
225
225
225
300
225
120
1320
2

Jordi Bercedo

TIZON
120
180
180
225
120
180
1005
3

Javier Gonzálvez

CIST
150
150
120
180
120
225
945
4

Eduardo Glez de Chávez

INDEP
300
0
300
0
0
300
900
5

Pedro Espeleta

CTT
0
300
0
0
300
150
750
6

Samuel Rocha

TIZON
120
120
120
90
150
120
720
7

Isidro Rodríguez

CTT
120
120
150
0
180
0
570
8

Jesús Castro

CTT
120
0
120
120
75
90
525
9

Yunan Marichal

SURTEN
90
75
0
120
120
75
480
10

Javier García

CTT
90
120
120
90
30
0
450
11

David Valbuena

TIZON
30
30
45
120
45
120
390
12

Fernando Galván

CIST
75
30
90
70
90
30
385
13

Oscar Ossorio

TIZON
30
120
45
60
30
45
330
14

Javier Teja

CTT
0
0
30
150
90
5
275
15

Conrado de los Ríos

CIST
90
45
5
0
120
0
260
16

Aitor García Chinea

INDEP
0
0
75
90
30
60
255
17

Pablo del Río

INDEP
180
0
0
0
0
0
180
18

Manuel Esparís

INDEP
0
0
30
90
60
0
180
19

Diego Sosa

INDEP
0
0
0
75
45
30
150
20

Eduardo Razquin

INDEP
30
0
0
0
0
120
150
21

Mauricio Cuesta

INDEP
60
0
75
0
0
0
135
22

Alejandro M. Toledo

CIST
75
60
0
0
0
0
135
23

Nahuel Romano

INDEP
0
0
0
120
0
0
120
24

Carlos Tabares

CTT
0
0
0
90
15
0
105
25

Servando Quintana

INDEP
0
0
0
90
0
0
90
26

Alejo Brito

SURTEN
0
0
0
90
0
0
90
27

Elias Sabugo

INDEP
45
0
0
0
0
45
90
28

Francisco Glez Nuñez

INDEP
0
0
0
90
0
0
90
29

Guillermo González

CIST
0
45
30
0
0
0
75
30

José Llusia

CTT
30
30
0
0
0
0
60
31

Manuel Batista

INDEP
0
0
60
0
0
0
60
32

Gilberto Peña

TIZON
45
0
0
5
0
0
50
33

Carlos Martínez

CTT
0
0
0
0
0
30
30
34

Miguel Novegil

INDEP
0
0
0
0
30
0
30
35

José Pedro Delgado

SURTEN
0
0
0
5
0
0
5
36

Cristophe Nicolini

SURTEN
0
0
0
5
0
0
5
37

Antonio M. Ramos Fortes

SURTEN
0
0
0
5
0
0
5
Camp1 (I OPEN UNARQ), Camp2 (II OPEN KARAKAL), Camp3 (III OPEN LA HERRADURA), Camp4 (XIV OPEN TENERIFE SUR – OPEN TECNIFIBRE), Camp5 (V OPEN KIOSCO TOME CANO), Camp6 (IX MEMORIAL Menuel FEBLES)

 

2da Categoria
Pos
Jugador
Club
Camp1
Camp2
Camp3
Camp4
Camp5
Camp6
Total
1

Carlos Marrero

INDEP
180
300
120
180
60
300
1140
2

Luis Noda Fdez

CTT
150
150
120
225
300
120
1065
3

Francisco Gómez

SURTEN
120
120
120
75
150
120
705
4

José L. Vázquez

SURTEN
90
120
15
150
180
30
585
5

Samuel Sosa

TIZON
0
180
60
120
120
0
480
6

Norberto Rodríguez

INDEP
45
45
45
120
45
180
480
7

Francisco J. Goya

INDEP
120
0
180
0
120
0
420
8

Toni Morales

CTT
0
0
150
0
225
5
380
9

Alberto Valbuena

INDEP
120
5
30
30
120
75
380
10

Ivan A. de Lorenzo

INDEP
75
60
30
0
75
120
360
11

Francisco Tanausu

INDEP
0
0
75
60
45
120
300
12

Otilio de la Rosa

TIZON
90
120
30
0
0
30
270
13

Jorge Teja

INDEP
0
0
0
30
0
225
255
14

José A. García Goberna

INDEP
45
120
5
30
30
0
230
15

Rafael Arricivita

INDEP
0
0
0
45
30
150
225
16

Ramón Reyes

INDEP
90
5
90
0
30
0
215
17

Carolina García

INDEP
45
30
45
0
30
45
195
18

Juan José Feo

INDEP
60
45
75
0
0
0
180
19

Jesús Maruqez

CTT
0
0
15
0
120
0
135
20

Ariel Carnicero

INDEP
45
0
90
0
0
0
135
21

Francisco Pérez

SURTEN
0
0
0
120
0
0
120
22

José M. Casas

INDEP
120
0
0
0
0
0
120
23

Rafael Sánchez

CTT
10
90
0
0
0
0
100
24

Adriana Santos

CTT
45
0
0
0
5
0
50
25

Marcos Domínguez

INDEP
0
30
0
0
0
0
30
Camp1 (I OPEN UNARQ), Camp2 (II OPEN KARAKAL), Camp3 (III OPEN LA HERRADURA), Camp4 (XIV OPEN TENERIFE SUR – OPEN TECNIFIBRE), Camp5 (V OPEN KIOSCO TOME CANO), Camp6 (IX MEMORIAL Menuel FEBLES)

 

3ra Categoria
Pos
Jugador
Club
Camp1
Camp2
Camp3
Camp4
Camp5
Camp6
Total
1

Rafael J. Silva

INDEP
120
180
120
225
180
180
1005
2

Alexis Rodríguez

SURTEN
300
-20
180
300
0
225
985
3

Alberto Sosa

CIST
75
90
90
180
150
300
885
4

JC Ramos Medina

CIST
120
225
225
120
120
75
885
5

Víctor Delgado

CIST
90
300
120
150
120
90
870
6

Gonzalo Gutiérrez

INDEP
120
150
120
0
300
90
780
7

Maurizio Cattarossi

CIST
90
90
90
120
120
150
660
8

Alejandro Moreno

CIST
90
120
45
90
90
120
555
9

Phillipe Barriliet

SURTEN
150
120
120
0
0
120
510
10

David Vázquez

SURTEN
30
75
15
90
120
120
450
11

Anthony Maggs

SURTEN
225
10
0
120
90
0
445
12

Juan A. González

CIST
60
90
90
0
75
90
405
13

Victor García

SURTEN
90
0
90
45
90
90
405
14

Alejandro G. Ramos

INDEP
120
90
0
0
90
90
390
15

Eligio Díaz

CIST
90
90
90
15
15
90
390
16

Antonio S. Miller

CIST
90
120
15
120
0
0
345
17

Antonio Marichal

SURTEN
0
60
45
90
30
90
315
18

José A. Brito

INDEP
90
30
90
0
90
0
300
19

Miguel A. Delgado

INDEP
45
30
75
30
90
15
285
20

Simon Corcoran

INDEP
0
0
150
90
0
0
240
21

Juan Jesús Ravelo

INDEP
0
0
0
5
225
0
230
22

Antolín Bueno

INDEP
30
15
90
45
0
30
210
23

Alexis García

CIST
90
90
0
0
0
0
180
24

David Reboso

INDPE
0
45
75
0
0
45
165
25

Ksenia Pavliouchenkova

TIZON
10
15
0
0
45
90
160
26

Francisco Arias

INDEP
15
0
30
30
60
15
150
27

Francisco G. Exposito

SURTEN
45
0
0
0
90
0
135
28

Telesforo Morejón

INDEP
0
0
75
30
30
0
135
29

Ruben Arda

INDEP
0
0
30
0
45
45
120
30

Raúl I. Tejera

INDEP
0
0
0
0
90
30
120
31

Roberto Melian

CTT
0
0
0
0
0
120
120
32

Jorge Mora Serrano

INDEP
30
30
30
0
0
30
120
33

Anil Chulani

INDEP
30
45
15
0
0
0
90
34

Cristina González

TIZON
10
30
0
0
15
30
85
35

Crsitina Vázquez

SURTEN
15
15
30
0
15
0
75
36

Carlos Melian

CTT
0
0
0
0
0
60
60
37

Manuel J. Febles

INDEP
0
0
60
0
0
0
60
38

Luis Martínez de la Rosa

INDEP
15
15
15
0
0
5
50
39

Gonzalo Barrios

INDEP
0
0
15
0
30
0
45
40

Alejandro Díaz

INDEP
15
15
15
0
0
0
45
41

Sergio Ramos

CIST
0
0
0
0
0
30
30
42

Roberto Beltrán

INDEP
0
0
15
0
0
5
20
43

Jorge Arias

INDEP
0
0
15
0
0
0
15
44

Francisco Santana

INDEP
0
10
0
0
0
0
10
45

Alberto Rodríguez

SQUASUR
0
0
0
0
0
5
5
Camp1 (I OPEN UNARQ), Camp2 (II OPEN KARAKAL), Camp3 (III OPEN LA HERRADURA), Camp4 (XIV OPEN TENERIFE SUR – OPEN TECNIFIBRE), Camp5 (V OPEN KIOSCO TOME CANO), Camp6 (IX MEMORIAL Menuel FEBLES)

 

Femenino
Pos
Jugador
Club
Camp1
Camp2
Camp3
Camp4
Camp5
Camp6
Total
1

Adriana Santos

CTT
300
300
150
300
0
0
1050
2

Ksenia Pavliouchenkova

TIZON
180
150
225
150
0
0
705
3

Cristina González

INDEP
225
225
0
225
0
0
675
4

Cristina Vázquez

SURTEN
75
120
180
180
0
0
555
5

Alejandra Marrero

INDEP
150
180
0
120
0
0
450
6

María González

TIZON
60
60
300
0
0
0
420
7

Guacimara Hernández

CTT
45
75
75
0
0
0
195
8

Carla Noda

TIZON
45
45
45
45
0
0
180
9

Beatriz Hernández

CTT
0
45
60
45
0
0
150
10

María del Mar Chaves

INDEP
0
0
0
120
0
0
120
11

Pilar Hernández

INDEP
0
0
0
60
0
0
60
Camp1 (I OPEN UNARQ), Camp2 (II OPEN KARAKAL), Camp3 (III OPEN LA HERRADURA), Camp4 (XIV OPEN TENERIFE SUR – OPEN TECNIFIBRE), Camp5 (V OPEN KIOSCO TOME CANO), Camp6 (IX MEMORIAL Menuel FEBLES)

Bienvenid@s