Temporada 2008

RANKING COPA CABILDO 2008 (TENERIFE)
1ra Categoria
Pos
Jugador
Club
Camp1
Camp2
Camp3
Camp4
Camp5
Camp6
Total
1

Carlos Bercedo

CTT
120
180
300
180
225
120
1125
2

Jordi Bercedo

TIZON
180
120
225
150
300
0
975
3

Eduardo Glez de Chaves

SURTEN
300
300
0
0
0
300
900
4

Javier Gonzálvez

CIST
120
150
120
120
180
120
810
5

Jesús Castro

CTT
120
120
120
120
75
180
735
6

Samuel Rocha

TIZON
150
30
120
120
150
120
690
7

Pedro Espeleta

SURTEN
225
225
0
0
0
225
675
8

Conrado de los Ríos

SURTEN
75
120
150
0
90
150
585
9

Isidro Rodríguez

CTT
120
30
90
90
120
90
540
10

Javier García

INDEP
0
75
180
120
5
120
500
11

Ricardo González

CTT
90
90
60
90
120
45
495
12

Guillermo Glez

INDEP
45
90
120
90
5
45
395
13

David Valbuena

TIZON
90
45
0
90
30
90
345
14

Mauricio Cuesta

INDEP
0
30
75
45
120
60
330
15

J. Carlos Hdez

INDEP
0
120
0
0
120
75
315
16

José Ángel Llusia

TIZON
90
30
90
0
0
30
240
17

Carlos Tabares

TIZON
60
60
30
45
45
0
240
18

Guillermo Goertz

INDEP
0
0
0
225
0
0
225
19

Oscar Ossorio

TIZON
30
15
45
30
60
5
185
20

Joel Loviconi

SURTEN
45
90
15
30
0
0
180
21

Alejo Brito

SURTEN
0
45
90
15
30
0
180
22

Antonio Ramos

SURTEN
45
0
5
5
45
30
130
23

Elias Sabugo

INDEP
30
15
30
5
30
0
110
24

Yunan Marichal

INDEP
0
0
0
0
75
30
105
25

Servando Quintana

INDEP
0
0
0
90
0
0
90
26

Gilberto Peña

TIZON
0
30
45
15
0
0
90
27

Raúl Nussenbaum

INDEP
90
0
0
0
0
0
90
28

Ubaldo Delgado

INDEP
0
0
0
90
0
0
90
29

Iván Quincoces

CTT
0
0
0
90
0
0
90
30

Fernando Llusia

CTT
0
0
0
90
0
0
90
31

Alvaro D. Argenzio

INDEP
0
0
90
0
0
0
90
32

Paco Reina

SURTEN
0
0
0
75
0
0
75
33

Cristophe Nicolini

SURTEN
0
0
0
60
0
0
60
34

Carlos Martínez

TIZON
5
15
5
0
0
0
25
35

Miguel A. Santana

INDEP
15
0
0
0
0
0
15
36

Miguel R. Quesada

CTT
0
0
0
5
0
0
5
37

José Pedro Delgado

SURTEN
0
0
0
5
0
0
5
Camp1 (I OPEN UNARQ), Camp2 (II OPEN KARAKAL), Camp3 (III OPEN LA HERRADURA), Camp4 (XIV OPEN TENERIFE SUR – OPEN TECNIFIBRE), Camp5 (V OPEN KIOSCO TOME CANO), Camp6 (IX MEMORIAL Menuel FEBLES)

 

2da Categoria
Pos
Jugador
Club
Camp1
Camp2
Camp3
Camp4
Camp5
Camp6
Total
1

Antonio Morales

CTT
120
300
300
120
120
120
1080
2

Luis Noda

TIZON
225
120
180
150
75
180
930
3

Walquelis Circo

SURTEN
300
120
0
225
0
120
765
4

Diego Sosa

CIST
180
75
0
180
180
120
735
5

Aitor García

TIZON
75
150
120
45
225
75
690
6

Paco Gómez

SURTEN
120
45
120
120
120
120
645
7

José Luis Vásquez

SURTEN
30
120
75
75
90
225
615
8

Fernando Galván

INDEP
120
225
-20
-20
5
300
610
9

Alberto Valbuena

INDEP
30
90
90
120
90
150
570
10

Samuel Sosa

TIZON
90
60
90
90
60
90
480
11

Mauk Van der W.

INDEP
150
180
120
0
5
0
455
12

Norberto Rodríguez

TIZON
90
90
120
60
30
45
435
13

Oliver Rodríguez

CTT
60
90
150
0
0
60
360
14

Fran Goya

INDEP
0
0
225
0
0
90
315
15

Carlos R. Marrero

INDEP
0
0
75
-20
150
90
295
16

Jesús Márquez

CTT
90
30
60
0
90
0
270
17

Rodrigo Riera

INDEP
120
120
0
0
0
0
240
18

Ramón Reyes

INDEP
45
30
30
0
120
5
230
19

Francisco Pérez

SURTEN
0
0
0
90
120
0
210
20

Carolina García

TIZON
0
30
30
30
45
45
180
21

Adriana Marrero

TIZON
45
30
45
0
45
0
165
22

Ariel Carnicero

CIST
30
90
0
0
30
0
150
23

Otilio de la Rosa

TIZON
0
0
0
90
0
30
120
24

Antonio Reverón

SURTEN
0
0
0
120
0
0
120
25

Steven Wellington

INDEP
90
0
0
0
0
5
95
26

Luis Piedrabuena

INDEP
0
90
0
0
0
0
90
27

Rafael Arricivita

INDEP
0
0
0
0
0
90
90
28

Antonio Barranco

INDEP
30
45
0
0
0
0
75
29

Francisco Cerrato

SURTEN
0
0
45
5
0
5
55
30

Roberto Giménez

INDEP
0
0
0
45
0
0
45
31

José A. García Goberna

INDEP
0
0
0
0
0
30
30
32

Ubaldo Delgado

INDEP
0
0
30
0
0
0
30
Camp1 (I OPEN UNARQ), Camp2 (II OPEN KARAKAL), Camp3 (III OPEN LA HERRADURA), Camp4 (XIV OPEN TENERIFE SUR – OPEN TECNIFIBRE), Camp5 (V OPEN KIOSCO TOME CANO), Camp6 (IX MEMORIAL Menuel FEBLES)

 

3ra Categoria
Pos
Jugador
Club
Camp1
Camp2
Camp3
Camp4
Camp5
Camp6
Total
1

Juan José Feo

RCNT
180
180
225
300
0
300
1185
2

Ivan A. de Lorenzo

RCNT
120
120
180
150
225
225
1020
3

Alberto Sosa

CIST
150
90
0
180
150
120
690
4

Alexis Rodríguez

SURTEN
0
90
150
120
90
180
630
5

Juan A. Glez

INDEP
90
120
120
60
45
150
585
6

Alejandro Moreno

INDEP
90
90
120
30
90
120
540
7

Maurizio Cattarosi

CIST
90
90
45
90
120
90
525
8

JC Ramos Medina

INDEP
120
120
15
90
180
0
525
9

Fco Tanausu

INDEP
0
0
0
90
300
120
510
10

Rafael Silva

CIST
90
90
120
15
90
75
480
11

Víctor Delgado

CIST
90
0
90
15
90
120
405
12

David Vasquez

SURTEN
15
30
30
120
90
90
375
13

Anthony Maggs

SURTEN
90
150
0
120
0
0
360
14

Santiago Delgado

CIST
30
75
15
120
30
90
360
15

Víctor García

SURTEN
75
0
120
75
0
90
360
16

Phillippe Barriliet

SURTEN
30
15
90
90
120
0
345
17

Antonio Martín

CIST
90
90
90
0
0
0
270
18

Alejandro G. Ramos

INDEP
0
0
60
0
120
90
270
19

Francisco Santana

INDEP
30
60
0
0
90
90
270
20

Eugenio Lameiro

INDEP
0
0
0
225
0
0
225
21

Eligio Díaz

CIST
45
90
30
15
15
30
225
22

Jonas López

INDEP
60
120
0
0
30
0
210
23

Alexis García

CIST
120
90
0
0
0
0
210
24

Alberto Sierra

INDEP
15
15
90
0
90
0
210
25

Sergio Ramos

RCNT
120
0
0
0
60
0
180
26

Juan Jesús Ravelo

INDEP
0
0
0
45
120
0
165
27

Telesforo Morejón

SURTEN
15
30
0
30
90
0
165
28

Sebastián Unda

INDEP
0
0
0
15
75
60
150
29

José Fco Martin Llusia

INDEP
15
30
90
0
0
0
135
30

Ksenia Pavliouchenkova

TIZON
30
30
0
0
30
30
120
31

Santiago E. García

INDEP
90
0
0
0
30
0
120
32

Deepak

SURTEN
0
0
0
90
5
0
95
33

Cristina Vázquez

SURTEN
0
0
0
30
15
30
75
34

Antolín Bueno

CIST
0
30
0
0
0
45
75
35

Antonio Marichal

SURTEN
0
0
0
30
45
0
75
36

José A. Brito

INDEP
15
15
30
0
0
0
60
37

Anil Chulani

INDEP
0
0
0
0
15
45
60
38

Agustín Alcázar

INDEP
45
0
0
0
0
0
45
39

Alavaro Vargas

SURTEN
0
0
0
30
0
0
30
40

Zebensui González

INDEP
0
0
30
0
0
0
30
41

Juan M. Cabrera

SURTEN
0
30
0
0
0
0
30
42

Sandra

TIZON
15
15
0
0
0
0
30
43

Alan Al Ali Issa

INDEP
15
0
-5
0
0
0
10
44

Jorge Martin

INDEP
0
0
0
0
5
0
5
Camp1 (I OPEN UNARQ), Camp2 (II OPEN KARAKAL), Camp3 (III OPEN LA HERRADURA), Camp4 (XIV OPEN TENERIFE SUR – OPEN TECNIFIBRE), Camp5 (V OPEN KIOSCO TOME CANO), Camp6 (IX MEMORIAL Menuel FEBLES)

 

Femenino
Pos
Jugador
Club
Camp1
Camp2
Camp3
Camp4
Camp5
Camp6
Total
Camp1 (I OPEN UNARQ), Camp2 (II OPEN KARAKAL), Camp3 (III OPEN LA HERRADURA), Camp4 (XIV OPEN TENERIFE SUR – OPEN TECNIFIBRE), Camp5 (V OPEN KIOSCO TOME CANO), Camp6 (IX MEMORIAL Menuel FEBLES)

Bienvenid@s